14062024

Cestování

Horský resort Dolní Morava zahájil letošní letní sezonu s výrazným náskokem. Reagoval tak na dřívější ukončení, obvykle o dva týdny delší, lyžařské sezóny. Nadcházející letní sezoně vévodí Sky Bridge 721, který i po dvou letech provozu stále drží první světovou příčku. Mezi domácími i zahraničními bikery vyhlášený Trail Park se rozrostl již na 30 kilometrů trailů a proměnou zasněžovacího jezera vznikne v resortu zcela nové příjemné odpočinkové místo s vodní hladinou.

neděle, 26 květen 2024 20:45

Cyklistická sezona na Lipně odstartovala

Otevřením nového úseku Vltavské cyklistické cesty slavnostně začla nová cyklistická sezona v jižních Čechách. První turisté se svezou po trase mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, akci také doplní bohatý doprovodný program. Možnosti nejen pro rodiny s dětmi jsou hodně široké a nabízí se využít květnových svátků k prodloužení svého pobytu.

Turisty málo známá oblast chodského pohraničí nabízí milovníkům aktivního odpočinku stovky kilometrů rozmanitých a skvělé značených cyklostezek. Teprve loni otevřený Resort Český les v srdci CHKO Český les skýtá pro cykloturistiku ideální zázemí s 52 prostornými boutique pokoji, moderní restaurací, klidnou terasou, champagne lounge a wellness.

Další významné ocenění získala rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Její zakladatel Dalibor Dostál dnes převzal ocenění Sustainability Star – Hvězda udržitelnosti 2024. Toto ocenění pro Českou a Slovenskou republiku udílí vědecká rada prestižní konference o udržitelnosti Czech & Slovak Sustainability Summit.

Aktivní přístup cestovních kanceláří k inovaci nabídky, včetně dálkových spojů velkými moderními letadly a využití i regionálních letišť, přivedl v prvních měsících letošního roku do cestovních kanceláří rekordní počet klientů.

Významného ocenění se dostalo milovické rezervaci velkých kopytníků. Vědecká rada ji vybrala mezi deset nejlepších projektů v České republice z oblasti udržitelnosti. Díky tomu se představí na letošním ročníku konference o udržitelnosti Czech and Slovak Sustainability Summit, která se uskuteční 25. dubna v Praze.

Hudební festival Antonína Dvořáka, Středočeský kraj do 4. 6. Hudební festival je tradiční přehlídkou klasické hudby. Do 4. června se uskuteční ještě 18 akcí a koncertů včetně Benefičního koncertu pro vilu Rusalku (1. 5., Památník A. Dvořáka ve Vysoké u Příbramě) nebo koncertu varhanice Katty (25. 5., Huť Barbora). V rámci dalších koncertů zazní i hudba Czech Philharmonic Jazz Band a mnoho dalších. 

Rádi byste tento rok prožili Velikonoce jinak? Místo pečení tradičního beránka, generálního úklidu a přípravy malovaných vajíček pro koledníky odcestujte za poznáním a odpočinkem do slunečných destinací! Užijte si velikonoční svátky netradičně za doprovodu teplého a hřejivého počasí, které v Česku během jarních dní jen těžko najdete. Vydejte se například do orientálního Egypta, moderní Dubaje nebo na sluncem zalité Kapverdy.

čtvrtek, 07 březen 2024 00:00

Hudební procházka Vídní

Vídeň by měl každý Čech vidět a trošku taky znát. Byla mekkou českých muzikantů. Spojení je dodnes na tisíc. Při každé návštěvě Vídně nás polije nostalgický pocit něčeho důvěrně známého i společné historie, sdílených chutí a vkusu.

 Hned dvěma světovými unikáty se může pochlubit milovická rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.  Díky využívání zkušeností ze zahraničí se stala první rezervací na světě, kde se vyskytují všechny tři klíčové skupiny velkých kopytníků Evropy, tedy zubr evropský, divoký kůň a zpětně šlechtěný pratur. Kromě toho je v současnosti jediným místem na světě, kde se prokazatelně vyskytuje vzácný korýš hrotnatka neočekávaná. Tento druh perloočky objevili překvapení vědci v loňském roce při výzkumu tůní, které svojí činností udržují právě velcí kopytníci. 

 

Strana 1 z 42