so26092020

Zdraví

Nejprve je třeba znovu a opakovaně zdůraznit jeden zásadní omyl, který je bohužel stále rozšířen nejen mezi laiky, ale často i mezi odborníky z lékařských kruhů. Operace plastické chirurgie nejsou jen operace zkrášlující, tedy operace estetické. Estetické operace tvoří jen část – i když důležitou – plastické chirurgie.

Vyrazte na mezinárodní festival saunování do Aquapalace Praha v Čestlicích. Osmý ročník Saunafestu se bude konat od 17. do 20. září v největším Saunovém světě v Česku, v němž se sejdou odborníci a saunoví mistři z několika zemí, aby před zraky návštěvníků předvedli saunové ceremoniály světové úrovně. Akce nabídne i bohatý doprovodný program, jehož součástí bude saunování v cedrovém sudu, metličkové procedury i představení Peelingového baru.

Charitativní závod Prague City Swim, který nezisková organizace Alsa tuto sobotu pořádala na podporu pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), přišla podpořit i řada známých osobností. Závodili, pomáhali při organizaci a postarali se o zábavu.

úterý, 15 září 2020 15:50

Pitný režim dětí v režii maminek

Již od batolecího věku se u dětí utváří základy správné životosprávy včetně pitného režimu. Naprosto zásadní podíl na formování stravovacích a režimových návyků má každodenní chování nejbližšího okolí dítěte. Podle výsledků aktuálního průzkumu1) AquaLife Institutu 56 % současných a nastávajících maminek uvedlo, že jejich pitný režim po porodu se podobá nebo se bude podobat tomu v době těhotenství, kdy více pily a dávaly přednost neochuceným vodám.

Máte rádi ovoce? Pak jste nejspíše propadli jedinečné chuti ovocných šťáv. Můžete si je kupovat u farmáře, v obchodech, nebo třeba i v restauracích, když toužíte po něčem zdravějším. Jak se vůbec vyrábějí? Může být základem i mražené ovoce? Je nějaký rozdíl mezi moštem, džusem a nektarem? Je zakalený mošt vadný? Na tyto a více otázek odpověděl Akademii kvality doc. Ing. Aleš Rajchl, Ph.D., vedoucí Ústavu konzervace potravin, VŠCHT Praha.

Ryby, brambory, zelenina, ovoce. To jsou základní suroviny našich nápaditých srpnových receptů. Můžete si z nich sestavit příjemné letní menu, protože nabízíme nejen hlavní chody, ale také jídla hodící se coby předkrmy. A samozřejmě nesmí chybět ani dezerty, tentokrát v podobě osvěžujících nanuků plných ovoce. 

Bramborová medaile. I tak by se dalo charakterizovat umístění brambor z hlediska zkonzumovaného množství plodin ve světě. Před nimi jsou už jenom rýže, pšenice a kukuřice. U nás brambory drží druhou příčku. Přestože v posledních letech o něco podražily, stále o nich ještě můžeme tvrdit, že máme tzv. za málo peněz hodně muziky.

Kojení je tématem, které řeší jak matky, tak i ženy, které těhotenství teprve plánují. Obecně mají české ženy ke kojení velmi pozitivní vztah, o jeho prospěšnosti je přesvědčeno 98 % prvorodiček a 91 % matek. Na délku doby kojení má vliv především informovanost, kterou matky nejčastěji získávají z webových stránek, zatímco prvorodičky si nechají poradit od rodiny nebo kamarádek.

pondělí, 29 červen 2020 21:24

Zavádění jednoho embrya v cyklu IVF

Mezi nejčastější mýty o asistované reprodukci patří laická představa, že výsledkem léčby neplodnosti bývá téměř vždy narození dvojčat, nebo dokonce trojčat. Stejně tak mnohé páry přicházejí za lékařem v domněnce, že s implantací většího množství embryí do dělohy ženy roste i šance porodit zdravé dítě. Faktem však je, že vícečetné těhotenství patří k největším rizikům léčby metodami asistované reprodukce. Těm lze předejít právě snížením počtu transferovaných embryí a upřednostnění přenosu jednoho embrya.

čtvrtek, 04 červen 2020 00:00

Tvaroh jako král mezi mléčnými výrobky

Dopřejte si na snídani to nejlepší a sáhněte po tvarohu. Pomůže při hubnutí i nabírání svalů, a navíc obsahuje velké množství cenných látek, za které vám vaše tělo poděkuje. Velké množství bílkovin, aminokyselin, vitamínů, ale i spousta minerálních látek, jako jsou vápník, draslík nebo hořčík, dělá z tvarohu ideálního parťáka pro nastartování nového dne.

Strana 1 z 23