st27052020

čtvrtek, 04 červenec 2019 08:59

Horké léto s osvěžujícími recepty

Léto je spjaté s teplým počasím, dovolenou, zmrzlinami i lehkým jídlem. V teplých dnech se každý rád osvěží něčím sladkým i chladným, a proto Mlékárna Valašské Meziříčí připravila tři tipy, jak si léto zpříjemnit. Vyzkoušet lze lahodný koktejl s Kefírovým mlékem nízkotučným, zmrzlinu s Bílým jogurtem z Valašska či lahodný pohár s ovocem a Kysanou smetanou z Valašska.

Tyto recepty jsou velmi jednoduché a vhodné nejen pro dospělé, ale především pro děti. Jsou navíc i zdravé, neboť se skládají jen z těch nejlepších surovin.

Zmrzlina s Bílým jogurtem 

Ingredience:

450 g Bílého jogurtu 

ovoce dle chuti či sezónnosti - jahody, maliny, borůvky

med nebo javorový sirup na doslazení

Postup:

Ovoce spolu s Bílým jogurtem  rozmixujeme do hladka. Pokud je směs málo sladká, můžeme si jí dochutit medem nebo javorovým sirupem. Vzniklou směs pak plníme do formiček na zmrzlinu nebo do kelímku. Dáme do mrazáků a poté podáváme.

Pohár s ovocem a Kysanou smetanou 

Ingredience:

4 kelímky Kysané smetany

1 balíček sušenek, případně piškoty

4 vanilkové cukry

ovoce dle sezonnosti - jahody, maliny, borůvky

na ozdobení - trubičky, lístky máty, případně granko

Postup:

Nejprve rozdrtíme sušenky. Kysanou smetanu smícháme s vanilkovým cukrem. Do připravených skleniček dáme trochu sušenek, na ně pak vrstvu kysané smetany a ovoce dle chuti. Takto vrstvíme skleničky do plna. Pohár můžeme dozdobit trubičkou a lístky máty.