čt05082021

pátek, 05 květen 2017 00:00

Lahůdky Cajthaml a jejich dorty Mrkváč a Bubu a Terky

Firma Lahůdky Cajthaml s.r.o. sídlí v Nučicích nedaleko Prahy, kam svou výrobu přesunula v roce 2014, po tom, co byl celý závod nově zrekonstruován. Důvodem tohoto přesídlení byl jednak zvýšený zájem potravinových řetězců o výrobky firmy Lahůdky Cajthaml, ale také zkvalitnění poskytovaných služeb. Výrobna je tak velice moderní a pyšní se certifikáty HACCP a IFS. Na výrobě, distribuci a objednávkách se podílí v současné době téměř sto lidí.

V roce 2015 firmu zařadila do své skupiny firma ALIMPEX FOOD a.s. Tímto okamžikem se výroba začala soustředit, kromě tradičních cukrárenských výrobků i na moderní zákusky a dorty. Velký důraz je kladen především na ty nejlepší suroviny. V roce 2016 se ve firmě Lahůdky Cajthaml zrodil nápad založit síť cukráren pod názvem Bertíkova cukrárna. Cukrárnami se mohou pyšnit města Kostelec nad Černými Lesy, Milovice, Rakovník, Třeboň, Hluboká nad Vltavou a v neposlední řadě Praha, kde byla v loňském prosinci otevřena poslední cukrárna v Kauflandu v Horních Měcholupech. Vlajkovou lodí z celé řady dortů značky Lahůdky Cajthaml je jednoznačně mrkvový dort Mrkváč a velmi moderní dorty pod značkou Bubu a Terky.

„Suroviny na výrobu dortů nakupujeme, jak od českých dodavatelů, tak i z jiných světových cukrárenských velmocí, jakými jsou například Itálie nebo Francie. Dort Mrkváč má i svůj skutečný příběh. Je charakterizován dvěma slovy láska a mrkev," uvádí Martin Kincl, marketingový ředitel. „Za nápadem, vybudovat síť cukráren, nestálo nic jiného, než velký zájem o cukrařinu a také o to, dělat věci moderně, barevně, a především velmi chutně. K dnešnímu dni už máme otevřeno celkem šest Bertíkových cukráren po celé ČR, které na Vás dýchnou svou útulností a přátelskou atmosférou," dodává Martin Kincl.

Dort Mrkváč

Dort na mrkvovém korpusu promazaný šlehaným termizovaným sýrem Philadelphia je dekorovaný mrkvičkami. K jeho výrobě je použito také tmavého třtinového cukru. Celý dort je k dostání na vybraných prodejnách Globus, a také na tradičním trhu v gramáži 885 g. Běžná cena 249-259,- Kč s DPH. Na vybraných prodejnách Billa a Tesco jsou pak k dostání pouze výseče dortu po dvou kusech. Doporučená cena 54,90,- Kč s DPH. Trvanlivost dortu je 5 dní.

Na světě je spousta mrkve, ale lásky a dobrých věcí někdy velmi málo. Proto je Mrkváč pro všechny. Tajemství receptu je jednoduché. Je v něm víc lásky než mrkve, a proto tak skvěle chutná.

Skutečný příběh Mrkváče charakterizují hlavně dvě slova - láska a mrkev:

Zamilovaná Terezka chtěla Martinovi dát k narozeninám něco opravdového a jedinečného, a tak se rozhodla upéct mu Mrkváč. Terezce, která do té doby troubu uměla sotva zapnout, se první pokus nepovedl úplně podle představ, ale s neutuchající láskou to zkoušela znovu a znovu. Až čtrnáctý dort v pořadí dovedla k naprosté dokonalosti. Mrkváč se stal nejoblíbenějším dortem všech rodinných oslav a každý, kdo ochutná, se rozzáří a chce další kousek. Jestli je to kvůli chuti nebo kouzlu lásky necháme na posouzení každého z Vás.

Dorty Bubu a Terky

Dorty Bubu a Terky si můžete vychutnat v příchutích karamel, višeň, kokos, cookies, toffee nebo čoko cookies. Celé dorty jsou k dostání na vybraných prodejnách Globus, a také na tradičním trhu. Gramáž se liší podle konkrétního dortu, ale pohybuje se od 880-930 g. Běžná cena 249-259,- Kč s DPH. Na vybraných prodejnách Billa a Tesco jsou pak k dostání pouze výseče dortů po dvou kusech. Doporučená cena 54,90,- Kč s DPH. Trvanlivost dortů je 4 dny.

Dorty Bubu a Terky vznikly stejně tak jako Mrkváč z lásky a z kvalitních surovin. Více než půl roku se výroba učila a inspirovala od italských mistrů cukrářů, protože právě Itálie je proslulá svým citem pro sladké pokušení.

Příběh Bubu a Terky:

Terky ví jak na Bubiho, protože láska prochází žaludkem a Bubu jídlo miluje a Bubu zase ví úplně všechno. Oba vědí, že o svou lásku je třeba se dělit, proto pečou s hravostí, koření pravostí, míchají s vášní, naplňují tolerancí, posypávají vtipem a ještě je to baví.

Soutěž:

Chcete vyhrát luxusní dort Mrkváč?

Pak stačí jen správně odpovědět na naši soutěžní otázku a mít štěstí:

Jak se jmenuje síť cukráren společnosti Lahůdky Cajthaml?

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 20. 5. 2017 s uvedením vaší odpovědi, jména a příjmení, emailové adresy a telefonního čísla.

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "krkváč".

Vyhrává 50., 100., 150., 200. a 250. správná odpověď.