07082020

čtvrtek, 26 září 2019 08:02

Batman slaví osmdesátku – a po Praze jezdí BATBUS!

Batman slaví 80. narozeniny. A ano, souhlasíme: na svůj věk a na to, co všechno už má za sebou, vypadá skvěle! Poprvé se Batman objevil ve 27. dílu Detective Comics v roce 1939 a i nyní, 80 let poté, je kolem Temného rytíře pořád živo. Prahu při této příležitosti ozdobí stylový batbus.

Celá řada úspěšných filmů, animované série, videohry, knihy a samozřejmě hromada komiksů. Batman je nejspíš nejznámější a nejikoničtější komiksovou postavou všech dob. Komiksům pomáhal dláždit cestu i u nás v České republice. Objevil se koneckonců i v historicky prvním čísle magazínu CREW v roce 1997. Nyní, o téměř 20 let později, vychází Batmanovi hned několik sérií. Fanoušci se mohou těšit jak na příběhy na pokračování, tak na uzavřené příběhy.

Nakladatelství CREW dává Batmanovi jako dárek k narozeninám mohutnou knihu Batman v černé a bílé (vychází 17.9.2019), obsahující téměř čtyři stovky komiksových stránek od těch nejslavnějších komiksových scenáristů a kreslířů. Najdete tu drsné kriminálky, psychologická dramata, akci, horory i grotesky. Mezi autory objevíte taková jména jako je Neil Gaiman, Simon Bisley, Jim Lee, Joe Kubert, Ted McKeever, Liberatore, Bruce Timm, Richard Corben či Brian Bolland. Je to ten nejlepší pohled do duše Temného rytíře, jaký si lze vůbec přát.

Není to ale jen tahle kniha, co všechny netopýří fanoušky na Batmanovy narozeniny čeká. Od začátku září můžete v Praze potkat BATBUS!